Otomotiv Yedek Parça Sektöründe TecDoc ile Fark Yaratın

Uzunca bir zamandır özellikle ABD’de ve Avrupa’da hızla dijitalleşen ve internet üzerinden satışları artan bir ivmeyle hızlanan otomotiv yedek parça sektörü, son yıllarda ülkemizde de dijitalleşme sürecine girmiştir. Bir çok firma bu çerçevede b2b ve b2c e-ticaret sitelerini toptan ve perakende müşterilerinin hizmetine sunmuş veya bu amaçla yatırım kararları almışlardır.

Otomotiv yedek parça sektörünün “after market” olarak adlandırılan kulvarı yüzbinlerce farklı SKU’da ürünün yer aldığı çok büyük ticari hacme sahip bir pazardır. Bu pazarda yer alan irili ufaklı onlarca oyuncunun amacı müşterilerine en hızlı ve en doğru şekilde hizmet verirken müşteri memnuniyetini ve satış verimliliğini de en üst seviyeye çekebilmektir. Bu çerçevede müşterinin aradığı parçaya en doğru ve en hızlı şekilde ulaşabileceği teknik alt yapıyı sunabilmek başarıya giden yolda ilk adımdır.

Bu noktada yaklaşık 25 yıldan bu yana otomotiv yedek parça pazarı için veri sağlama merkezi olarak hizmet veren TecAlliance – TecDoc, b2b ve b2c amaçlı e-ticaret siteleri için çok önemli bir partnerdir. Araç marka, model, model yılı, motor hacmi gibi kırılımlar üzerinden verileri süzerek aranan yedek parçanın bulunmasını sağlamak, araç şasi no’yu baz alarak uygun parçaları listelemek, ilgili parçanın özellik, görsel, OEM no ve uygun olduğu araçlar gibi verilerini saniyeler içerisinde müşteriye sunabilmek TecDoc’un sunduğu önemli özelliklerdendir.

PlusCommerce – TecDoc Entegrasyonu

PlusBiz olarak, otomotiv yedek parça sektöründeki yazılım ve kavramsal tasarım konularındaki deneyimlerimizi konusunda dünya lideri olan Alman TecDoc’un büyük veri hizmeti ile birleştiriyoruz. TecDoc servisleri üzerinden, gerektiğinde TecDoc ham datasını da süzerek b2b ve b2c amaçlı e-ticaret siteleri için entegrasyonlar geliştiriyoruz.

Siz de otomotiv yedek parça kategorisinde bir e-ticaret sitesi açmak, veya mevcut sitenizde müşteri memnuniyetini ve dönüşüm oranlarını artırmak ve iade oranlarını düşürmek kısacası “fark yaratmak” istiyorsanız buyurun bir kahve içelim, ihtiyaçlarınızı ve yol harritanızı birlikte belirleyelim.

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşın.